Ploty z tahokovu

Synonymem pro termín moderní plot je plot vyrobený z tahokovu. Tahokovové ploty
patří spolu s kovanými ploty k nejvyhledávanějším.

TAHOKOV – NEJEN PRO PLOTY

V posledních letech obliba tahokovu čím dál více roste a různé typy tahokovů se stávají žádanějšími nejen pro ploty, ale i mříže, zábradlí, lavičky, zahradní nábytek, městský mobiliář a podobně. Tahokov najde uplatnění opravdu v řadě oblastí.

PROČ TAHOKOV?

Častým důvodem, proč si zákazníci volí právě tahokovové výplně, je možnost zvolit si procentuální optickou propustnost tahokovu. Tím lze ovlivnit, zda bude skrze plot vidět a jak moc. Kovářství Diviš nabízí svým zákazníkům opravdu široký výběr a to z více jak 40 různých typů, které se odlišují nejen průhledností, ale i tvarem oka, sílou plechu nebo materiálem, ze kterého je tahokov vyroben. Nejčastěji bývá použit žárově zinkovaný ocelový plech, který je následně upraven elektrostatickým nástřikem různými barvami dle přání zákazníka. Nabídnout našim zákazníkům ovšem můžeme i tahokovy nerezové, hliníkové nebo cortenové.

TYPY TAHOKOVŮ

Ukázky nejběžněji používaných typů jsou k vidění v našich vzorkovnách v Praze – Uhříněvsi i u Hradce Králové.

Jednotlivé tahokovy se liší:

  • tvarem a velikostí oka
  • průhledností (resp. procentuální plností)
  • sílou výchozího plechu
  • materiálem, ze kterého je tahokov vyroben
  • v neposlední řadě však i maximálními možnými formáty, ve kterých se tahokov dodává

TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Nejběžnějším technickým řešením tahokových plotů, branek a bran je vsazování vybraného typu tahokovu do konstrukce svařené z uzavřené profilové „L“ oceli. Tahokov je následně přichycen lištou nebo plným profilovým materiálem. Pohledově je toto řešení bez znatelných spojů a to jak svárů tak šroubů, vrutů či nýtů. Takovéto detaily mohou celkový dojem z moderního plotu velice snadno devalovat.

Pro náročnější zákazníky nabízíme i řešení bez uzavřených profilových materiálů. U tohoto typu řešení je celá konstrukce včetně sloupků zhotovena pouze z plných materiálů s velmi rozmanitou materiálovou skladbou, která zaručuje naprosto dokonalý a vyvážený výsledek celého díla. Skladba tohoto složitějšího řešení je znázorněna na obrázku.

KONFIGURÁTOR KOVANÝCH BRAN A PLOTŮ

Zvolte si kovaný plot s kovanou bránou přesně podle vašich představ!

Spojte se s námi

Využijte možnost konzultace zdarma

Nasloucháme Vašemu zadání a nápadům, doporučíme možná řešení a vymyslíme způsob, jak vše zakomponovat do krásného a funkčního celku!

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.