Cor-ten - výhody a možnosti použití cortenu

COR-TEN (též Corten) je speciální druh oceli, který je schopen odolávat povětrnostním podmínkám. Jedná se u skupinu ocelových slitin, které zamezují vzniku atmosférické koroze. Na Corten tudíž není nutné používat nátěrové hmoty. Například pokud je Corten plech několik let vystaven povětrnostním vlivům, získává jeho povrch stálou, charakteristickou a velmi působivou rezavou patinu.
Fakticky se na povrchu výrobku z Cortenu díky působení počasí vytvoří speciální ochranná vrstva, která zpomaluje korozi. Je-li výrobek z Cor-tenu vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, tato ochranná vrstva se neustále vyvíjí a obnovuje. Zjednodušeně řečeno - ocel nebo plech se nechává korodovat, aby si vytvořila ochrannou vrstvu.

text připraven s použitím wikipedia.org

Corten a Kovářství Diviš

Máme nápady, zkušenosti a hlavně skvělý tým řemeslníků, díky kterým vyrábíme v našich dílnách nedaleko Hradce Králové ty nejlepší cortenové prvky pro exteriér i interiér. Najdete je v zahradách u rodinných domů, terasách hotelů i veřejných parcích.

Cortenová ocel a produkty z ní si Vás získají jak svými technickými, tak i estetickými vlastnostmi, svou dlouhou životností a nadčasovým designem.

V případě zájmu o výrobky z Corten oceli nebo samotné plechy navštivte náš web www.corten-divis.cz.

corten-divis.czcorten-divis.cz

 

Grily a ohniště z Cortenu

Chcete gril nebo ohniště ukované na celý život? Pak si vyberte některý z výrobků na našem webu zaměřeném pouze na grily a ohniště: venkovni-ohniste.cz

 

Vizualizace Cor-tenového plotu
Vizualizace Cor-tenového plotu
vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 - 2021