Cor-ten - výhody a možnosti použití cortenu

COR-TEN (též Corten) je speciální druh oceli, který je schopen odolávat povětrnostním podmínkám. Jedná se u skupinu ocelových slitin, které zamezují vzniku atmosférické koroze. Na Corten tudíž není nutné používat nátěrové hmoty. Například pokud je Corten plech několik let vystaven povětrnostním vlivům, získává jeho povrch stálou, charakteristickou a velmi působivou rezavou patinu.
Fakticky se na povrchu výrobku z Cortenu díky působení počasí vytvoří speciální ochranná vrstva, která zpomaluje korozi. Je-li výrobek z Cor-tenu vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, tato ochranná vrstva se neustále vyvíjí a obnovuje. Zjednodušeně řečeno - ocel nebo plech se nechává korodovat, aby si vytvořila ochrannou vrstvu.

text připraven s použitím wikipedia.org

Corten a Kovářství Diviš

Povětrnostně odolná ocel se často používá pro sochařské výtvory stojící pod širým nebem. S oblibou se využívá i jako materiál pro mosty a ostatní velké architektonické výtvory. Naše firma se zabývá prodejem a formátováním cortenových plechů. 

V případě zájmu o výrobky a plechy z tohoto materiálu navštivte náš E-shop http://shop.ploty-divis.cz/cor-ten/. Zakoupené plechy Vám za poplatek rádi naformátujeme.

 

Grily a ohniště z Cortenu

Chcete gril nebo ohniště ukované na celý život? Pak si vyberte některý z výrobků na našem webu zaměřeném pouze na grily a ohniště: venkovni-ohniste.cz

 

Vizualizace Cor-tenového plotu
Vizualizace Cor-tenového plotu
vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 - 2020