Cor-ten - výhody a možnosti použití cortenu

COR-TEN (též Corten) je speciální druh oceli, který je schopen odolávat povětrnostním podmínkám. Jedná se u skupinu ocelových slitin, které zamezují vzniku atmosférické koroze. Na Corten tudíž není nutné používat nátěrové hmoty. Například pokud je Corten plech několik let vystaven povětrnostním vlivům, získává jeho povrch stálou, charakteristickou a velmi působivou rezavou patinu.
Fakticky se na povrchu výrobku z Cortenu díky působení počasí vytvoří speciální ochranná vrstva, která zpomaluje korozi. Je-li výrobek z Cor-tenu vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, tato ochranná vrstva se neustále vyvíjí a obnovuje. Zjednodušeně řečeno - ocel nebo plech se nechává korodovat, aby si vytvořila ochrannou vrstvu.

Corten v praxi

Povětrnostně odolná ocel se často používá pro sochařské výtvory stojící pod širým nebem. S oblibou se využívá i jako materiál pro mosty a ostatní velké architektonické výtvory. Kovářství Diviš má s realizací zakázek z Cor-tenu zkušenosti. Našimi výrobky se může pyšnit například Univerzita Hradec Králové, ale dodávali jsme i plastiky z kortenu pro soukromé subjekty.

V případě zájmu o výrobky a plechy z tohoto materiálu navštivte náš E-shop http://shop.ploty-divis.cz/cor-ten/

text připraven s použitím wikipedia.org

Vizualizace Cor-tenového plotu
Vizualizace Cor-tenového plotu

Garance nejnižší ceny

Pro nejvýhodnější nákup Vašeho plotu využijte GARANCI NEJNIŽŠÍ CENY.

Pokud nám předložíte cenově výhodnější nabídku od jiného obchodníka nebo výrobce ve srovnatelné kvalitě, dáme vám ihned stejnou cenu a jako odměnu přidáme ještě slevu 5%.

Chceme, aby pro Vás naše cena a kvalita byly vždy ty nejlepší.

Zobrazit celou novinku
vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 - 2017